Међународно испитивање рачунарске и информационе писмености ученика осмог разреда ICILS 2023 (International Computer and Information Literacy Study), одржано је 9. маја у нашој школи.

Истраживање организује Интернационална асоцијација за вредновање образовних постигнућа IEA (International Association for the Evaluation of Educational Achievement).

Министарство просвете је као носиоца овог истраживања ангажовало Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања.

Наша школа је једна од 156 школа у Републици Србији коју је IEA тим узорковао за учешће у тестирању. Реализација ICILS испитивања реализована је у узоркованом одељењу 8.3, заједно са директорицом, школским ИКТ администратором и узоркованим предметним наставницима. Тестирање је успешно спроведено под вођством тест администратора, наставнице Љубице Гавриловић и школског координатора Круниславе Шупић. Тестирању су присуствовале и представнице Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања, Катарина Андонов и Катарина Алексић.